Živly v nás, 5 prvků, 5 elementů

Skrze práci s pěti prvky zharmonizuj své tělo na všech jeho úrovních.

 Setkání s elementy, přechod přes uhlíky.

Živly v nás, 5 elementů, 5 prvků - přechod přes uhlíky

Vyjímečný víkend.
A toto by jako popis mohlo být celé.

Princip 5 živlů je tak základní, silný a velký a jeho dopad na naše tělo a životy se objevuje ve vztazích, zdraví, hojnosti...

RITUÁL PROMĚNY - PŘECHOD PŘES UHLÍKY

Propojením 5 prvků se vyladí tělo 

Milí přátelé,

tento víkend je velmi vyjímečný  – obsahuje princip tvoření a princip zdraví a i princip vztahů a hojnosti.
 
Jak smysly používat v praktickém životě pro své zdraví a hojnost.
 
Je to o našem životě, jeho zákonitostech a o tom, co máme ve svých rukou.

Součástí programu je setkání s jednotlivými živly. Můžete těšit i na přechod přes žhavé uhlíky.

Rituál přechodu povedeme v souladu s ohněm. Takové přechody pomáhají překonat náš strach. My však půjdeme ještě dále - k přijetí ohně v nás.

 

UZDRAVIT SE NENÍ TAK TĚŽKÉ, JAKO POCHOPIT PROČ MÁM NEMOC

Reference

5 živlů, 5 smyslů - tak mocné a tak delikátní

Píši ještě večer po semináři 5 živlů, protože již teď vím a hlavně cítím v těle, že tento seminář měl obrovskou hloubku. Otevírá tělo. Cítím se v něm silná, ale zároveň prostupná a otevřená. Jsem ve své síle, v radosti a hravosti. Nemám potřebu nic řešit ani hodnotit, prostě jen tak jsem. S obrovskou vděčností za život, za Moniku, za tento seminář, za skvělou skupinu. Monika má dar předat poznání skrze prožitek. Neznám lepšího průvodce na cestě. S velikou úctou ještě jednou děkuji všem. Marcela

Marcela

Napsat, že víkend o živlech v nás, 5ti prvcích a 5ti elementech byl vyjímečný by asi opravdu stačilo. Taková odpověď ovšem pravděpodobně uspokojí maximálně samotné účastníky ☺ Není jednoduché popsat zážitkový seminář – ten by si měl zažít každý způsobem jemu vlastním. Níže tedy můj dojem z pobytu převedený tu více, tu méně výstižně nebo srozumitelně do slov. Pro mě osobně to bylo jako jít zkontrolovat základy budovy ve které žiju. Jako jít někam, kde jsem ještě nikdy nebyl…přestože o patro výš bydlím celý život. Zcela záměrně (možná bych, s ohledem na název webu, měl použít asi slovo vědomě) jsem si nechal pár všedních dní odstup. Chtěl jsem sám pro sebe vědět, jestli pocit spojený s pobytem v Lovětíně vydří déle než cestu domů a pár pracovních dní. Ono přijet do krásného prostředí, mít báječné počasí, setkat se s lidmi z nichž většinu vidím poprvé v životě … a přesto se velmi brzy cítit bezpečně. Mít prostor a důvěru projevit sám sebe a nahlédnout jak to mají ostatní. Mít odvahu vykročit do prostoru kterému se záměrně vyhýbám nebo do prostoru kde jsem ještě nikdy nebyl šlo díky podpoře kterou jsem vnímal. Podpoře přítomných a Moniky především. Její podpory a pomoci každému z nás kdykoliv jí bylo třeba, stejně jako citlivému ale jasnému nastavení hranic…to vše mě vedlo k úvaze jestli zážitky z pobytu jde prožít i v běžném životě. Obdivoval jsem, jak Monika dokáže být s každým z nás právě teď, právě tam a právě u toho co se zrovna odehrávalo…a přesto jí to nebránilo vidět to celé nezaujatě a s nadhledem. Obdivoval jsem jak rada či komentář nebyla přínosná jen pro konkrétního člověka, ale prakticky pro každého z nás. Oslovila mě Moniky touha po opravdovém poznání a ochota předávat toto poznání všem, kdo o něj stojí. To vše formou podpory jeho vlastní cesty , jeho vlastního tempa a aktuálních možností. To co dělá a jak to dělá na mě působilo opravdově, uvěřitelně a srozumitelně. V době, kdy jsme ze všech stran bombardováni nabídkami na rychlé a snadné vyřešení všech našich problémů či zajištění trvalého pocitu štěstí během několika večerních seminářů je lákavé si to alespoň na chvíli představit…než nám náš vnitřní hlas intuice prozradí sladké tajemství, že takhle to nefuguje. Odnesl jsem i odsud informaci jak je důležité naslouchat vlastnímu hlasu intuice, té veliké moudrosti uvnitř nás. Hlasu, který můžu zaslechnout když se ztiším a dobrá zpráv a je, že ta moudrost je tam pro nás připravená stále. Děkuji Moniko a Sáro za neobyčejný víkend ☺ Martin

Martin V.

5 živlů. 5 dní. Seminář, který v mém životě dokázal udělat doslova průvan. Díky jednotlivým živlům a práci s nimi jsem poprvé zažila mužskou sílu v její ryzí podobě (bez příměsi zženštilosti či agresivity a vulgarity). Díky tomuto prožitku jsem nyní schopna ve svém životě přistupovat k mužům s větší úctou, neboť vím, že to existuje. Také jsem získala více sebedůvěry jako žena. To se promítá nejen do osobního, ale překvapivě i do pracovního života. Na semináři se pracovalo i s posvátnou geometrií, a to v takové podobě, že i v běžném prostoru nyní umím její vliv odhadnout a případně jednoduše upravit či si jej přizpůsobit. Součástí semináře bylo v rámci jednoho ze živlů ohýbání lžičky. Já sama jsem lžičku neohnula, avšak díky tomu jsem o sobě byla schopna zjistit velmi důležitou skutečnost. Ta mi pomohla pochopit mé jednání ve zdánlivě naprostou nesouvisejících momentech mého života. Pochopila jsem princip, na základě kterého reaguji (a to dost negativně). Možnost to zahlédnout mi dalo velkou volnost a úlevu. Rozpoznat moment, který mě do této emoce žene je pro mne také možnost se tam zastavit a vydat se jinou cestou. Přechod přes uhlíky pro mne do tohoto semináře byl něco, co existuje jen v šamanském světě, případně je vyhledáváno lovci zážitků. Přestože byl přechod „vrcholným“ okamžikem, nebyl vlastně vrcholným. Já sama sobě nevěřila, že přejdu. Nebyl to totiž přechod v transu. Jak může někdo naprosto bdělý přejít a nespálit se? A pak jsem pochopila, že nešlo ani tak o uhlíky a zážitek, jako o rozpoznání momentu TEĎ. Můj vnitřní hlas, který nějak vypadá, můj vnitřní hlas, který tam je, ačkoli jej někdy neslyším (nebo mu mentálně nevěřím). Poznala jsem to. Přešla jsem. A nohy zůstaly celé. Monika celý seminář vede velmi citlivě, kde je potřeba reaguje, každý, kdo se rozhodne sdílet má její pozornost a podporu. Dokázala vybudovat bezpečné prostředí a velmi rychle semknout skupinu vzájemně neznámých lidí. Seminář mi přinesl mnoho osobních „aha“ efektů, které mají praktický přesah ze semináře do mého života. Díky osobním prožitkům ze semináře mohu na mnoho situací reagovat nově. Markéta

Markéta P.

Ahoj Moni, dlouho jsem přemýšlela co napsat o semináři Živly v nás, 5 elementů, 5 prvků. Byl to pro mne tak jedinečný seminář, že mi schází slova. Procítit vliv všech živlů bylo pro mne objevné a úžasné. Přechod přes uhlíky mi potvrdil jak obrovskou sílu má mysl. Obrovský dar jsem si však vyzvedla díky situaci, když jsem neohnula lžičku. Rozjely se mi velmi šikovně ukryté staré obranné mechanizmy. Viděla jsem velmi jasně jak jsem tytéž používala v minulosti, vlastně jen s malými obměnami, vždycky, když jsem neuspěla. Třešničkou na dortu pak bylo pochopení, že takto podobně se chová i můj, dnes již, dospělý syn a já se za to na něj často hněvala nebo nechápu, proč to dělá, když je jasné, že to nepomáhá, že toto není řešení... Whauuuuu!!! To bylo tak bytostně silné uvědomění. S tvojí pomocí a radou jsem pak, Moni, tuto starou zátěž, staré vzorce, spálila v ohni a vydala se novou cestou. Večer jsem si pak na pokoji sedla na postel a řekla si: "Dokud tu lžičku neohnu, nejdu spát." Zavřela jsem oči, pocítila tu vůli a odhodlanost A NAJEDNOU TO BYLO, LŽIČKA 2 x OMOTANÁ ! Tak jednoduché! Tolikrát jsem byla takhle blízko, tak málo stačilo... A přitom je to tak velký rozdíl mezi CHTÍT a CHTÍT. Jsem šťastná, že jsem mohla pocítit ten rozdíl. Cítím, že stejný rozdíl je mezi PŘÁT SI a PŘÁT SI. To se nezapomíná. Děkuji ti Moni, moc. Jsi skvělá průvodkyně, úžasná bytost. S láskou Irena

Irena H.

Uzdrav své tělo skrze smysly

ke každému prvku přísluší jeden smysl 
Hmat - země, Chuť - voda, Zrak - oheň, Čich - vzduch, Sluch - prostor

Takto to vypsat, je jako ve škole a TAK SI S TÍM POHRAJEME - propojení prvků se projeví na našem fyzickém těle i duchovním i duševním.

Na pobytu si uvědomíte své kvality, své schopnosti a dovednosti.

Oslabené  lze posílit a změnu uvidíte sami.

Posílením a s pojením s vnitřními smysli se otevírá vaše citlivost a jasnozřivost

 

 

 

... souvisí to se vším

  • Hmat - tělo, země - jak to souvisí se mnou - s mou stabilitou, pevností? Jsem stabilní a jistá nebo až nehnutá a neměnná??? Jak posílit co mi chybí a jak uvolnit neměnnost?
  • Chuť - voda - oživení, uzdravení těla. Očista myšlenek, mysli a záměrů tak aby byly v souladu se mnou i s okolím. Jsem v síle a v proudu. Kde to plyne a kde ne? Jak poznám svou chuť do života a kde tlačím na pilu?
  • Zrak - oheň - to je tvá motivace a vášeň. Kam směřuje tvá pozornost - to roste a sílí. Mnoho pozornosti utíká neuvědoměle. Co se stane, pokud děti tráví hodně času hrou na počítači? Jak poznáš co tě vyživuje a kde se tvá energe ztrácí. Vrať energii sobě.
  • Co znamení spálit svou životní energii?
  • Čich - lehkost, hravost - s jakou lehkostí myslíš, žiješ a jednáš? Chybí ti lehkost - podíváme se na to co tomu brání a jak ji do života dostat. lehkost bytí a lehkost rozhodnutí i v obtížné chvíli.
  • Sluch - prostor - to je tvůj vnitřní i vnější... jak vyplňujeme svůj vnitřní prostor v těle. Uvolníme prostor cokoli nového a vše nepotřebné uvolníme. Tvé tělo má být jako prázdná nádoba aby do ní mohlo být vloženo co je pro tebe nejvíce třeba.

CO NÁS VE ŠKOLE NEUČILI A NAŠI RODIČE NEVĚDĚLI

 

přihlaš se jednoduše na tomto emailu

info@vedomyzivot.com

a my ti pošleme podrobné informace k víkendu

 

KE KAŽDÉMU Z PRVKŮ DOSTANEŠ NA PODPORU POLODRAHOKAM

co s sebou 

Po přihlášení se najdeš ve svém emailu podrobné informace k pobytu, zahájení i programu. Na každém semináři potřebuješ i něco speciálního a pro tento si přivez:
speciální barevné oblečení:

Oblečení či doplňky v barvách: modrá, zelená, žlutá, červená a bílá, co nejjanější barvy, pokud možno bez reklam. Pokud to půjde - celé oblečení v této barvě nebo alespoň doplňky, šátek nebo pléd. (raději ať máš jen jednu věc - např. triko v té konkrétní barvě a hlavně ať je ti to pohodné :) 

Pokud máš vezmi si drobnosti, kameny či své osobní předměty k uložení na oltář - pro jejich posílení.

Pohodlné oblečení na pobyt venku i uvnitř, pohodlné oblečení pro pohyb i na převlečení, když se spotíš, přezůvky, uzavíratelnou lahev, psací potřeby, sezení - bobík na sezení, pléd či deku, pro tvoje pohodlí.