Dechová extáze

hluboké propojení se sebou

Termín: 24. - 27.8. 2018

Místo: penzion Lovětín, Lovětín 27, 378 42 Jarošov nad Nežárkou
přihlašte se na: info@vedomyzivot.com, cena: 5.400,-
záloha 1.000,-   na číslo účtu: 358130088/2010 VS: 180824

Dechová extáze, intenzivní setkání s proudem energie v nás

Nádech a výdech, příjem a výdech - síla přicházející dechem, energie... proudění...

S dechem jsou spojované meditační techniky napříč kulturami, filosofiemy i směry a napříč časy...

S dechem je spojena síla spojení nás s vyšším principem, dechem vedeme pozornost, ve spojení s dechem  se může uzdravit, ve spojení s dechem zažíváme rozkoš milovaní a hluboké spojení při vědomém milování.

Ve spojení s dechem žena rodí... ve spojení s dechem probíhá život....

Pobyb Dechová extáze tě seznamuje s dechem způsobem, skrze který jej pak lze používat a rozvíjet.

Jak o dechu napsat co vše se s ním pojí... Je mnoho technik, ale to je jako učit vás jezdit na koni bez toho, abyste se setkali s koněm.

Ukážeme si, jak první nádech souvisí s naším tělem, zdravým i mechanismy, které ovliňují naše jednání po celý život. Doslova se zde jedná o setkání se s dechem. Tento mocný nástroj zasahuje všechny oblasti tvého života - např.:

  • emoční naladění,
  • zdraví,
  • sexualitu
  • a míry vzrušení a rozrušení, stress, tlak
  • a potřeba klidu a relaxace...

Jak dechem budujeme energii ve svém těle a potkáváme se s tokem energie a naší schopností energii vybudovat a ponechat si ji pro sebe. Setkáme s energií a silou, která je spojována s naší sexualitou a tento zúžený náhled na ní ji i omezuje.  Budeme o ní hovořit a používat ji i jiným způsobem.

A jak pracovat s dechem meditačním, s očisnými dechy a práci dechu při meditaci.

 

Dechová extáze

Dech  - energie jemného větru v tobě, která je silou, jež uvádíš tvůj život do stavu v jakém je.

Jsi nemocný? Bez energie a v pocitu nejasnosti či marnosti? Za tento stav si můžeš sám!

Dobrou zprávou na tom je, že ať se cítíš jakkoli mizerně, je-li toto výsledek tvé osobní, i když ne vědomé, vůle, pak stejným nástrojem, můžeš působit pro sebe vhodnějším směrem.  

Tím nástrojem je mysl a dech a stav meditace a rozpoložení. O to silněji vše působí, když víš, jak to mysl a dech spoju fungují a  co spojení s vědomím a bdělých dýchaním vytváříš.

 

 

Začíná to prvním nádechem a končí posledním výdechem.  Dech oživuje, nabíjí energií, doprovází životem…  Kolik vydržíš bez jídla, kolik bez pití a kolik bez dechu?

Skrze dech se lze spojit se svou silou, uzdravit a zmírnit bolesti, ale také jej používáme na oddělení se od bolesti. Když nedýcháš - necítíš.

V našich životech máme narození dítěte spojeno s pláčem. Slýcháme: “Ten hodně brečí - to je dobře, bude mít silné plíce.” Ale je tomu skutečně tak? Jak vypadá první nádech a co vše je s ním spojeno?

 

První nádech a zkušenost s ním vytvoří vzorec, otisk který nastavuje náš vztah k dechu a energii, která přichází. Je to nevědomé a přitom tak silně působící. Působí to skrze celý náš život. Mnoho potíží přichází skrze dech a též již většina může být dechem změněna a upravena.

Dech je mocný nástroj k meditaci, ke spojení se svým podvědomím a spojením se svou vnitřní silou.

Co se stane pokud se na tento pramen znovu napojíme?

  • Jak ovlivní první nádech náš život?
  • Jak zajistit aby první nádech proběhl spontánně - co to přináší do života?
  • Jak pomoci sobě a svým dětem a to v jakémkoli věku spojit se s dechem a skrze něj se svým vnitřním prostorem a zdrojem energii uvnitř sebe.

Milí přátelé, tyto informace mohou zásadně změnit váš pohled na život a ovlivnit zdraví a kvalitu života vám i vašim dětem,

Nádech přijímáme energii, kterou výdechem proměňujeme na expresi, vyjádření se - pokud zde je nějaké omezení, projevuje se nedostatek v mnoha oblastech a úrovních života. 

 

Vezměte s sebou podložku či deku na ležení, polštářek či bobíka na sezení, pohodlné oblečení a psací potřeby. 

Prosím přihlašte se Sáře na info@vedomyzivot.com, počet míst je omezený 

Na viděnou a v souladu s proudem našeho dechu Monika 

Milá Moni, moc ti děkuji za cykly dechů. Jsem moc vděčná, že jsem je prožila. Potkání s dechem pro mne bylo úžasné cestování, při kterém jsem objevila spoustu nových pocitů a našla dávno zapomenuté. Setkala jsem se s dechem a potkala sebe. Toto setkání nastartovalo další bádání a poznávání se. Moc díky za jemné a citlivé provázení, díky kterému jsem se přijala, našla opět jistotu a důvěru. Mizí odsuzování a posuzování, spousta obav a strachů. Vše je nové a zároveň důvěrně známé. Přijímám situace, které mne dřív dostávaly na kolena, užívám si život se vším co mi nabízí a raduju a těším se z vůní, slunce, brouzdání v mokré trávě....... Moc děkuji. Přála bych všem, aby cyklus dechů mohli absolvovat a dalo jim to tolik co mě. Moc děkuji za tvá slova,která se mnou vždy rezonovala, pohladila duši a dala mi odpovědi. Těším se na další setkávání Míša

Michaela V.

Prošla jsem s Moničkou cyklus dechu. Je to jedno velké RANDE velmi krásné, silné, hluboké, niterné emocionální a především MÉ. Monička mě jemně přivedla k vlastnímu dechu a představila nás. Pak jsem procházela fází seznamování se navzájem to je také velmi osobní, jemné a hluboké . Dále jsem se nenápadně ponořila do vlastního odhalení jak se cítím s vlastním dechem. Následuje fáze otevírací - zde jsem skrze svůj dech otevírala a objevovala mnoho nových možností. Zrození - zrození nového člověka propojeného s dechem. Celou dobu jsem byla hýčkaná, hlazená a opečovávaná vlastním dechem. DECH - tři písmena a tak velké to je! Moničko děkuji, že mi pomáháš sundat závoje a spatřovat mou vnitřní krásu.

Monika Voráčková

O tom, že je k životu potřeba dýchat jsem nepochybovala. Překvapením pro mne bylo, že po většinu života dýchám spíše povrchně, a to aniž bych si toho byla vědoma. Cyklus dechu mě inspiroval. Věta průvodkyně Moniky: „Když nedýcháš, necítíš,“ mi rychle začala dávat smysl. Kromě toho, že jsem poprvé v životě byla prostřednictvím dechu schopna zahlédnout jaké možnosti má mé tělo, mi tato setkání také dala nástroj účinně, rychle a hlavně nenásilně reagovat na ne zcela příjemné situace objevující se mi v běžném životě. Kurz byl veden velmi citlivě, vždy byl brán zřetel na momentální stav účastníků a jejich naladění, díky čemuž jsem se zde cítila bezpečně. Protože o věcech občas příliš přemýšlím, byla jsem ráda za praktické prožití dechu, nikoli jen zkoušení techniky podle návodu. Vlastní objevování cesty k dýchání mě přineslo velká zjištění a hlavně pochopení souvislostí z mého dosavadního života. Markéta

Markéta P.

Právě minulou sobotu jsem dokončila cyklus Dechu s Monikou Hasalovou a byl to pro mě hodně silný prožitek, který mnou rezonuje stále. Pozvala jsem svůj dech, abych se sním spojila a díky práci s ním s podporou skupiny a pod jemným a laskavým a přitom pevným a bezpečným vedením Moniky jsem se dostala až do hlubokého spojení sama se sebou. Najednou jsem se cítila šťastná jen tak.... bez příčiny.... že "jen " dýchám a jsem. Jsem spojená se svým dechem a dává mi to sílu, klid, radost a plyne to dál, i když už cyklus skončil. Já dýchat život nepřestala. Ochutnala jsem a už se to stalo mou součástí. Děkuji. Jestli někdo ještě váhá, tak atˇ neváhá. :-D

Romana Annabell Budínová

Hezké dopoledne, Moniko. Děkuji moc za krásný večerní seminář, bylo to pro mě silné a zajímavé. Jsem na cestě už dva roky, ale s Tebou je to jiné a cítím, jak mi chyběl dotyk a ta pomoc je něco jiného, než to, čím jsem procházel. Vím, že mi pomáhá vše, co dělám a jen Tvůj seminář mě posunuje rychleji a cítím z Tebe vnitřní sílu a bezpečí. Děkuji za to, že jsem Tě poznal a těším se na další setkání. Cítím se radostný. Děkuji Ti a měj hezký den.

Pavel T.

Ahoj Moni, když můžu napsat, co mi dech dal, tak především mi otevřel oči a pomohl mi najít cestu k sobě samé. Naučil mě vnímat své potřeby, naslouchat svému tělu a radovat se ze života. Pomohl mi najít znovu sílu a vidět souvislosti tam kde jsem je dříve neviděla. Někdy mám pocit že jsem snad ani nepoužívala některé smysly. Cítím jak nádherně voní vzduch po dešti, jak voní les, tráva, jak nádherná je bouřka a já si to tak užívám. A říkám si jak jsem tohle mohla nevidět.... Těšila jsem se na každý čtvrtek, na to, co si můžu vyzvednout a jsem ráda že jsem se nenechala odradit a neposlechla hlavu i když to někdy zrovna nebylo pro mě úplně jednoduché. Je to pro mě pořád neuvěřitelné, jaký je dech obrovský nástroj a co všechno může v životě nastartovat a změnit. Při posledním dechu někdo řekl, že může svůj život rozdělit na život před dechem a život po dechu. Cítím to taky tak. Jako kdybych doposud viděla černobíle a najednou vidím barevně.. Moničko děkuju ti za tvé jemné a laskavé vedení i za tvůj smysl pro humor, moc jsem si to užila. Už teď se těším na další :-) Krásné léto, Monika.

Monika M.

Moni, Z celého svého srdce ti děkuji.. Děkuji za překrásný prožitek na dechové extázi... Pod tvým vedením se z dechu pro mne stalo něco posvátného.. Něco co jsem zacitila až tento vikend.. A s odstupem dnů mi to dochází více a více... Stále ve mně zní to nejkrásnější, co mi zatím v životě přineslo úplně nejvíc skrze rituál zrození při holotropnim dýchání. .. "Ať ti život přináší cokoliv.. Ať tam vidíš cokoliv... dychej!.. Jdi ZA TO!!!.. JDI ZA TO A DYCHEJ!! ...Dychej... To, co mi to přineslo se slovy dá jen těžko vyjádřit.. není to obyčejné dychej.. Je to jiné "dychej".. . Je v tom obsaženy celý vesmír.. Děkuji tobě, že jsi mi byla průvodcem, děkuji sobe, že jsem si dovolila jít na maximum SKRZ a ZA a děkuji vesmíru, za to, že to všechno umoznil S laskou Annie

Annie